Açık Öğretim Lisesinden Akşam Lisesine Geç. Daha Kolay Lise Mezunu Ol

Açık Öğretim Lisesinden Akşam Lisesine Geç. Daha Kolay Lise Mezunu Ol

Açık öğretim lisesi öğrencileri, açık öğretim lisesi mesleki bölüm öğrencileri, açık öğretim lisesi imam hatip bölümü öğrencileri Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek daha kolay lise mezunu olabilirler.

umraniye ozel umut aksam lisesi acik ogretim lisesinden aksam lisesine gec daha erken lise mezunu ol

Açık öğretim lisesinden akşam geçen öğrenciler hiçbir hak kaybı yaşamadan, kredilerinin denk geldiği sınıflara kayıt olabilirler.

Online sınava giren ve kopya çektiği gerekçesi ile sınavları iptal edilen, iki sene boyunca sınavlara girmesi yasaklanan öğrenciler, Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek mezuniyetlerini tamamlayabilirler.

Açık öğretim lisesinde zorunlu dersleri kalan öğrenciler de Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçerek şubat ayında yapılacak olan sorumluluk sınavlarına katılarak kalan derslerini vererek başladıkları sınıfa göre ya bir üst sınıfa geçer ya da mezun olabilirler.

128 ve üzeri kredisi olan öğrenciler Ümraniye Özel Umut akşam lisesine geçmeleri durumunda şubat ayında başlayacak olan üniversite giriş sınav başvurusu yapabilirler ve haziran ayında yapılacak olan üniversite giriş sınavına katılabilirler.

Açık Öğretim Lisesinden
AKŞAM LİSESİNE GEÇERSEM HANGİ SINIFTAN BAŞLARIM

0-42  arası kredisi olan öğrenciler 9.sınıftan başlarlar

43-85  arası kredisi olan öğrenciler 10.sınıftan başlarlar

86-127  arası kredisi olan öğrenciler 11.sınıftan başlarlar

128-170 arası kredisi olan öğrenciler 12.sınıftan başlarlar

Öğrenciler başladıkalrı sınıfa göre 
her sene1 sınıf geçerek Lise Mezunu Olurlar

Mezun Olmak
       Artık
 Çok Kolay