Lise Diploması Ümraniye Umut Akşam Lisesinden Alınır

Lise Diploması Ümraniye Umut Akşam Lisesinden Alınır

Ortaokulu bitirdikten sonra lise eğitimine hiç başlamamış olabilirisniz.

Lise eğitimine başlamış ama tamamlamadan yarım bırakmış olabilirsiniz.

Lise mezunu olabilmek için açık öğretim lisesine kayıt olmuş olabilirisniz.

Çeşitli sebeplerden dolayı liseden disiplin suçu nedeni ile atılmış olabilirsiniz.

İki sene üst üste sınıfta kalarak örgün eğitim hakkınızı kaybetmiş olabilirsiniz.

Yıllar önce lise eğitiminizi tamamlamadan tasdikname alarak okuldan ayrılmış olabilirsiniz.

12. sınıfta beklemeli öğrenci olabilirsiniz.

Yabancı uyruklu öğrenci olabilirsiniz.

Lise diploması almak istiyorsunuz ama çalıştığınız için buna zamanınız yok.

 

aksam lisesi diplomasi almak artik cok kolay

Bu yukarıda saydığımız sebeplerin hiç birisi lise diploması almanıza engel değil.

  • Ortaokulu bitirdikten sonra hiçbir liseye yazılmadı iseniz ve yaşınızda 18 den büyük ise direk olarak Ümraniye Umut akşam lisesine kayıt olabilirsiniz.
  • Lise eğitiminize başlamış ama tamamlayamadan ara sınıflarda terk etmek zorunda kaldıysanız, tekrar terk ettiğiniz sınıftan Ümraniye Umut akşam lisesine başlayarak lise eğitiminizin kalan kısmını tamamlayarak lise diploması alabilirsiniz.
  • MEB. Açık öğretim lisesinin herhangi bir bölümünde öğrenci iseniz, var olan kredinizin karşılığı olan sınıflara kayıt olarak Ümraniye Umut akşam lisesine geçebilirsiniz.
  • Çeşitli sebeplerden dolayı disiplin suçu nedeni ile eğer liseden atıldı iseniz, Ümraniye Umut akşam lisesine kayıt olarak yarım kalan lise eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Lise eğitimi sürecinizde iki sene üst üste sınıfta kaldınız ve örgün eğitim hakkınız bitti. Hiç sorun değil. Ümraniye Umut akşam lisesine kayıt olarak lise eğitiminizi tamamlayarak mezun olabilirsiniz.
  • Geçmişte lise eğitimizi tamamlamadan tasdikname alarak ayrıldınız ve eğitiminiz yarım kaldı. Buda hiç sorun değil. Elinizdeki tasdikname ile Ümraniye Umut akşam lisesine kayıt olarak en son bıraktığınız sınıftan başlayarak lise eğitiminizi tamamlayabilir, lise diplomanızı alabilirsiniz.
  • Başka bir okuldan Ümraniye Umut akşam lisesine nakille gelip ve 12. Sınıfta beklemeli olan öğrenci, eylül ya da şubat ayında ki sorumluluk sınavlarına katılıp başarı sağladığı takdirde lise diplomasını alabilir.
  • Yabancı uyruklu öğrenciler, Geldikleri ülkelerindeki öğrencilik bilgilerini Türkiye de milli eğitim müdürlüklerinde tasdik ettirip denklik belgeleri almaları durumunda Ümraniye Umut akşam lisesine kayıt olarak lise diploması alabilirler.

Çalışıyor olmanız akşam lisesinde okumanıza engel olmaz.

Ümraniye Umut akşam lisesi diploması Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki tüm özel ya da kamu liselerinden alınan diplomalarla aynı haklara sahiptir.

Ümraniye Umut akşam lisesi Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı bir okuldur.

Ümraniye Umut akşam lisesinden verilen diplomalarda dolayısı ile Millî Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Ümraniye Umut akşam lisesinden alacağınız diploma mezuniyetinizin hemen akabinde e-devletinize düşer.

Ümraniye Umut akşam lisesi öğrencilerinin aldıkları diploma ile özel ya da kamunun açtığı tüm sınavlara katılabilirler, Üniversite sınavlarına girebilirler, yurt dışı üniversitelerinde okuyabilirler.

https://www.umutaksamlisesi.com/haber-lise-diplomasi-Ozel-umut-aksam-lisesinden-alinir-170.html