Vizyonumuz

Uzun yıllar boyunca eğitim kurumlarında çalışmış biri olarak bu konudaki eksikliği görerek , Özel Ümraniye Akşam Lisesi’ni kurmuş bulunmaktayız.  “Atatürkçü düşünce ışığında çağını yakalamış, kültürüne sahip çıkan, evrensel değerlerle bütünleşebilen erdemli bireyler yetiştirmek” eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

               Amacımız; donanımlı, çok yönlü, ana diline hakim, İngilizceyi ve farklı dilleri etkin kullanabilen, o dilde düşünebilen birer “dünya insanı” yetiştirmektir.  Milli Eğitim Temel Kanununda öngörülen genel genel amaçları ile Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda; öğrencilerin kendilerine özgü ihtiyaç ve özelliklerini dikkate alarak onların akademik ve sosyal yönden, ulusal ve uluslararası toplumların değerli bireyleri olmaya hazırlamak ve örnek bir okul olmak en temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Unutmamak gerekir ki; araştıran, sorgulayan, çaba harcayan ve en önemlisi öğrendiklerini kullanabilen bireyler hedeflerine bir adım daha yakın olacaktır.

Geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlayacak eğitim anlayışıyla, okulumuz üzerine düşen sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmektedir.

Lise eğitiminizi iş hayatınızdan kopmadan tamamlayabileceğiniz okulumuza sizleri de davet ediyoruz.

Unutmayın; okumanın yaşı yoktur ve akşam lisemizde yaş sınırı bulunmamaktadır.

İhtiyacımız olan tek şey ilgi + sevgi = Başarı..

Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.                                                                                                                   

                                                                                            MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Sevgi ve saygılarımla…

Engin Bilgin

Kurucu 

 ÖZEL ÜMRANİYE AKŞAM LİSESİ 2011 yılında Anadolu Lisesi ve Akşam Lisesi olarak 2 programlı kurulmuştur. Daha sonra Çağın Anadolu Lisesini kurarak Anadolu Lisesi programını ayırmış olup,  Akşam Lisesi olarak eğitimine devam etmektedir.